Aktualności

25th of Luty 2018 05:33 PM Link
Już niedługo nasz pulsvetowy zespół powiększy się o kolejnego lekarza. Od 1 marca współpracę z nami rozpocznie lek. wet. Ewa Chomutowska 🙂 Doktor Ewa ukończyła studia w 2014 r. Uczyła się od najlepszych specjalistów w Polsce i za granicą, a niedawno sama zdobyła tytuł specjalisty chorób zwierząt nieudomowionych. Na wizytę do Pani doktor zapraszamy przede wszystkim małe ssaki, ale także gady i ptaki.
Message image
24th of Luty 2018 08:07 PM Link
Mamy ważną wiadomość dla miłośników szynszyli. Polecamy Państwa uwadze relację na żywo z cyklu „weterynarz radzi”, której tematem będą problemy kardiologiczne szynszyli, a gościem nasza doktor Ewa 🙂 Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo poniżej.
Message image
24th of Luty 2018 09:00 AM Link
W taki oto sposób serwujemy naszym roślinożernym pacjentom posiłki, gdy tracą apetyt. Pamiętajcie Państwo, że w przypadku niejedzącego królika, świnki morskiej czy szynszyli, należy jak najszybciej rozpocząć dokarmianie. Po dobie rozpoczyna się bowiem proces stłuszczenia wątroby, który w ciągu tygodnia zniszczy ją nieodwracalnie. Pacjentów, którzy nie jedzą kompletnie nic, dokarmiać należy nawet 4-5xdziennie. No i oczywiście nie zapomnijcie Państwo o jak najszybszym umówieniu wizyty 🙂
Message image
23rd of Luty 2018 10:29 AM Link
Wiadomość z ostatniej chwili. Dzisiaj rano zwolniło się kilka miejsc po godzinie 20.30 do doktora Kuby. Jeśli chcielibyście Państwo skorzystać z możliwości wcześniejszej konsultacji, prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją.
Message image
23rd of Luty 2018 08:00 AM Link
Dużo częstszym niż skręt płata wątroby powodem króliczych wizyt na cito jest rozszerzenie żołądka. Niestety Tosiek coś o tym wie.. Na szczęście najgorsze już za nim.
Objawy zarówno przy skręcie płata wątroby jak i przy rozszerzeniu żołądka są bardzo podobne - królik odmawia jedzenia, nie robi bobków, siedzi osowiały i nastroszony w kącie, czasem zgrzyta zębami.
Co robić w takiej sytuacji? Jak najszybciej udać się do lekarza weterynarii, któremu królicze choroby są nieobce.
Przedstawiamy Państwu fotorelację z wizyty kontrolnej Tośka u doktor Agnieszki. Pacjent dzielnie zniósł kroplówkę i podanie leków. Niestety jeszcze nie odzyskał apetytu, więc na kolację od doktor Agnieszki dostał solidną porcję „doktora Ziętka” 🙂 Trzymamy mocno kciuki za szybki powrót Tośka do zdrowia!
Message image
22nd of Luty 2018 08:00 AM Link
Przedstawiamy Państwu Maszę, króliczkę która była inspiracją do napisania wczorajszego posta. Jak widać na załączonym zdjęciu, Masza pomimo braku części wątroby i nie do końca jeszcze prawidłowych wyników badania krwi, czuje się dobrze 🙂 Trochę zżera ją stres związany z częstymi wizytami w naszej lecznicy i podawaniem leków, ale jest szansa, że w tym tygodniu będzie miała miejsce ostatnia wizyta kontrolna 😀
Message image
21st of Luty 2018 08:00 AM Link
Króliki miewają różne dziwne choroby. Czasem zdarza się, że dochodzi u nich do skrętu płata wątroby. Przeważnie jest to stan zagrażający życiu. To czy pacjent przeżyje zależy od szybkiej reakcji Opiekuna, trafnej diagnozy lekarza internisty, dostępności chirurga oraz jego umiejętności. Skręt płata wiąże się najczęściej z krwotokiem do jamy brzusznej i nierzadko potrzebna jest transfuzja krwi.
Gdy Wasz królik czuje się źle, odmawia jedzenia, nie robi bobków i wykazuje objawy bólu brzucha, nie zwlekajcie z wizytą - to może być skręt płata wątroby.
Message image
20th of Luty 2018 08:00 AM Link
Deformacja na skórze u świnki morskiej nie musi oznaczać nic groźnego. Bardzo często okazuje się ona być kaszakiem - tak jak zmiana, którą wyczuła Opiekunka Tofika na jego pupie. Warto jednak zawsze pokazać ją lekarzowi. Pomimo swojej łagodnej natury, kaszaki potrafią osiągać olbrzymie rozmiary. Im mniejszy, tym łatwiej pozbyć się problemu.
Message image
19th of Luty 2018 08:00 AM Link
Fretka Greta przyjechała w zeszłym tygodniu do doktor Ewy na kontrolne echo serca. Przy okazji oddała krew i mocz do badania. Dzięki anielskiemu usposobieniu pacjentki i "odrobinie" malt pasty, wszystko poszło sprawnie 🙂 Całe szczęście, gdyż z racji wieku częstotliwość wizyt w Pulsvecie będzie coraz większa.
Message image
18th of Luty 2018 09:00 AM Link
Swoje pomarańczowe siekacze zaprezentował wczoraj wybudzający się z narkozy Bonzo, któremu doktor Asia raz na kilka tygodni koryguje zęby policzkowe w znieczuleniu wziewnym.
Message image
17th of Luty 2018 09:00 AM Link
Opiekunowie koszatniczek i szynszyli zapewne doskonale wiedzą, że ciemno pomarańczowe siekacze u tych gatunków zwierząt to rzecz najzupełniej prawidłowa. To jasne zęby są powodem do zmartwienia.
Message image
16th of Luty 2018 09:28 AM Link
I jeszcze jedna ważna sprawa, nieplanowana zmiana planów. W dniu jutrzejszym nasza lecznica czynna będzie tylko do godziny 18.00. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.
Message image
16th of Luty 2018 08:00 AM Link
Message image
15th of Luty 2018 10:35 AM Link
Powtórka z rozrywki.. Ponownie zmagamy się z awarią prądu na Ursynowie. W związku z powyższym przyjmowanie pacjentów jest mocno utrudnione. Mogą powstać duże opóźnienia, za które bardzo Państwa przepraszamy. Niektóre badania dodatkowe lub zabiegi nie będą mogły się odbyć niestety. Nie działa także telefon stacjonarny, a płatności przyjmujemy wyłącznie w gotówce. Niestety nie wiemy jeszcze jak długo potrwa ta sytuacja 🙁
Message image
15th of Luty 2018 08:00 AM Link
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym razem zaplanowanej nieobecności doktor Agaty. Pani doktor nie będzie w pracy w dniach od 23 lutego do 2 marca. Życzymy udanego wypoczynku 🙂
Message image
14th of Luty 2018 08:00 AM Link
Krystyna i Stefan pomimo upływu miesięcy wciąż darzą się wielkim uczuciem. Z okazji święta zakochanych wszystkim futrzastym parom życzymy tego samego <3
Message image
13th of Luty 2018 02:08 PM
Uwaga!!! W związku z awaria prądu na Ursynowie informujemy o możliwych opoźnieniach w dniu dzisiejszym. W tej chwili prąd został wyłączony, planowany czas jego ponownego włączenia to 16.30. O ewentualnych kolejnych utrudnieniach będziemy informować Państwa na bieżąco.
*EDIT prąd już jest, lecznica działa normalnym rytmem 🙂
13th of Luty 2018 08:00 AM Link
Królik Antoni na wizycie pokastracyjnej u doktor Agaty. Wszystko pięknie się goi, a Antoni już zdążył zapomnieć o wydarzeniach sprzed kilku dni 🙂
Message image
12th of Luty 2018 08:00 AM Link
Korygowanie siekaczy cążkami może skutkować uszkodzeniem zębów i w konsekwencji powstaniem stanu zapalnego. W naszej lecznicy do tego celu używamy dremela. Na zdjęciach doktor Karolina koryguje siekacze i zęby policzkowe króliczce Leosi.
Message image
11th of Luty 2018 09:00 AM Link
Oto Nicpoń, szczurek wyjątkowo rzadkiej odmiany dumbo, standard, black silvermane, self , z hodowli Incredible Rats. Jest niesamowicie srebrzysty i jedwabisty w dotyku <3
Message image