Aktualności

12th of Grudzień 2017 08:00 AM Link
Jeśli nie macie Państwo jeszcze pomysłu na gwiazdkowy prezent dla swojego futrzastego pupila, polecamy Waszej uwadze nasze świąteczne kosze upominkowe 😀 Przygotowaliśmy je w wersji S i L. W środku znajdują się same zdrowe przysmaki. Każdy, nawet najbardziej wybredny zwierz, znajdzie w nich coś dla siebie 🙂
Message image
11th of Grudzień 2017 08:00 AM Link
Przypominamy, że w nadchodzący weekend 16-17 grudnia lecznica będzie czynna krócej, bo w godzinach 18-22.00. Skrócony czas pracy wynika z tego, że cały nasz zespół planuje wziąć udział w konferencji organizowanej przez Furry Vets i poświęconej w całości diagnostyce oraz leczeniu chorób świnek morskich 🙂 Z kolei nieobecności piątkowo-poniedziałkowe związane są z uczestnictwem w warsztatach. Wszystko po to, by móc skuteczniej pomagać naszym małym pacjentom.
http://furryvets.com/
Message image
10th of Grudzień 2017 09:00 AM Link
Kolejny szczurzy pacjent Petson kilka dni temu przeszedł już szóstą operację usunięcia guza zlokalizowanego w okolicy szyi. Pomimo naszych starań guz ciągle odrasta, choć ostatnio dużo wolniej. Z racji sędziwego już wieku Petsonowi przyplątują się kolejne dolegliwości - tym razem został także wykastrowany z racji pojawienia się nowotworu jądra.. Niemniej jednak pomimo tych wszystkich problemów Petson dzielnie daje sobie radę 🙂 Życzymy mu z całego serca szybkiej rekonwalescencji i długiej przerwy w wizytach u chirurga.
Message image
9th of Grudzień 2017 09:00 AM Link
Nie da się już ukryć, że nasza doktor Ania jest w ciąży 😀 To dlatego czasem niespodziewanie znikała z grafiku 🙂 Do rozwiązania ciąży zostały już tylko niecałe 3 miesiące , ale Pani doktor czuje się na tyle dobrze, że póki co nie planuje rozstawać się z pracą.
Message image
8th of Grudzień 2017 03:00 PM Link
Zamieszczamy grafik na następny tydzień.
Ostatecznie stanęło na tym, że w sobotę 9.12 będziemy do Państwa dyspozycji w godzinach 10-18.00, natomiast w niedzielę 10.12 standardowo 10-22.00.
Krótsze godziny pracy za to czekają nas w weekend 16-17.12.
Message image
7th of Grudzień 2017 08:00 AM Link
Szczurzej serii ciąg dalszy.. Rudzik i Cypis przyjechali na rutynowy przegląd do doktor Agaty. Na szczęście nie wykazał on żadnych nieprawidłowości, co w szczurzym przypadku jest sporą rzadkością..
Przy okazji nadmienimy, że Opiekunka chłopców w czasie wolnym zajmuje się fotografowaniem zwierząt bezdomnych będących pod opieką schronisk, fundacji oraz domów tymczasowych <3 Efekty jej pracy można podziwiać tutaj: Karolina Mazur Fotografia
Message image
6th of Grudzień 2017 08:00 AM Link
Pamiętacie Państwo malutką Krysię ze zdjęcia w tle..? Krysia zamieniła się w Krystynę i nie jest już taka malutka 🙂 Przyjechała do lecznicy wraz ze Stefanem, który trochę się rozchorował, by podtrzymać go na duchu. Stefan, jak na prawdziwego szczura przystało, ma zapalenie oskrzeli.. Jest obecnie wielce obrażony za zastrzyki, które musi przyjmować codziennie. Na szczęście leczenie dość szybko okazało się skuteczne.
Obydwa szczurki przebywają pod stałą opieką doktor Agaty.

Fot. A.Godlewska
Message image
5th of Grudzień 2017 08:00 AM Link
Pacjentka doktor Agaty, szczurzyca o wielu imionach (roboczo nazywana Filemonem) pomimo próby schowania się przed fotografem została uchwycona na kilku zdjęciach, w tym na rtg 🙂 To zamieszczone poniżej na szczęście jest już nieaktualne, ponieważ 2 tygodnie zastrzyków zrobiły swoje. Zapalenie płuc zostało zaleczone. Jej młodsze koleżanki: Bucio i Gucio póki co nie chorują. Nie mają czasu na takie dyrdymały 😉

Fot. A. Godlewska
Message image
4th of Grudzień 2017 08:00 AM Link
I jeszcze jeden kalendarz, tym razem świnkowy, poleca się na rok 2018 🙂 Więcej informacji znajdziecie Państwo tutaj: http://swinkimorskie.eu/nowe_forum/viewtopic.php?f=55&t=8066
Message image
3rd of Grudzień 2017 09:00 AM Link
Jeśli nie macie Państwo jeszcze kalendarza na rok 2018 i jesteście miłośnikami szynszyli, polecamy kalendarz szynszylowy :). Zamawiając go wspieracie Państwo Stowarzyszenie Miłośników Szynszyli Małej.
Message image
2nd of Grudzień 2017 09:00 AM Link
A to jedna z ostatnich pacjentek doktor Aniki w Pulsvecie - Friki, szczurzyca o anielskim usposobieniu <3 Niemalże zasnęła w trakcie wizyty 🙂
Message image
1st of Grudzień 2017 03:00 PM Link
Oto jak będzie wyglądał nasz grafik bez doktor Aniki..
Message image
1st of Grudzień 2017 08:00 AM Link
W środę rano doktor Anika odbyła swój ostatni dyżur w Pulsvecie 🙁 Pani doktor przyjechała do nas zaraz po studiach, by odbyć staż kliniczny, po czym została z nami aż na 3 lata. To był czas owocnej współpracy i żałujemy, że dobiegł końca.. Życzymy Pani doktor wielu sukcesów w nowej pracy i liczymy na rychłe odwiedziny 🙂
Message image
28th of Listopad 2017 08:00 AM Link
Poznajcie Państwo jeżynkę Basię, która w przyszłym roku wróci na wolność z pięknymi, czystymi ząbkami. Zabieg sanacji jamy ustnej przeprowadziła u niej doktor Asia.
Message image
27th of Listopad 2017 08:00 AM Link
Oto lotopałanka Lolek, która przyszła do doktor Karoliny na rutynową kontrolę. Lolek jest dorodnym samcem, w świetnej formie. Wykonane przez Panią doktor badanie kału nie wykazało obecności pasożytów. Skończyło się na zaleceniu lekkiej modyfikacji diety i warunków środowiskowych. A wszystko dzięki temu, że Opiekunowie zanim pojawił się u nich Lolek, gruntownie przestudiowali dostępną literaturę na temat lotopałanek. Tak trzymać!
Message image
26th of Listopad 2017 09:00 AM Link
Z niewielkim opóźnieniem zamieszczamy grafik na nadchodzący tydzień. Sporo zmian czeka nas w grafiku grudniowym, ale o tym poinformujemy Państwa w najbliższy piątek.
Message image
25th of Listopad 2017 09:00 AM Link
Co za zabieg przeszła myszoskoczka? Spójrzcie Państwo na jej zdjęcie rtg, wykonane na pierwszej wizycie. Co Państwa zdaniem jest na nim nie tak..?
Message image
24th of Listopad 2017 10:00 AM Link
To się nazywa dzień małego pacjenta. Tak się złożyło, że na zeszłotygodniowym czwartkowym dyżurze spora część naszych pacjentów była niewielkich rozmiarów. Wśród nich znaleźli się: myszka Borsuk, która przeszła zabieg usunięcia guzów sutka, chomik Mustang, który został poddany zabiegowi usunięcia guzów skóry, chomik Pereł z zapaleniem płuc oraz myszoskoczka Plask, która również była pacjentem chirurgicznym. Wszyscy mali pacjenci póki co mają się dobrze 🙂 Trzymamy kciuki za ich powrót do pełni zdrowia!
Message image
23rd of Listopad 2017 09:13 AM Link
Dzisiaj udostępniamy filmik dla miłośników świnek morskich - zobaczcie Państwo czego prosiaki mogą się nauczyć 🙂 <3
https://www.youtube.com/watch?v=OEbraNu7uU4
22nd of Listopad 2017 11:00 AM Link
Powszechnie uważa się świnki morskie za bardzo delikatne zwierzęta. Historia Bąbelki jest tego kompletnym zaprzeczeniem. Pacjentka doktor Agnieszki skończyła niedawno 5 lat i ma już na swoim koncie zabiegi: usunięcia guza tarczycy i sterylizacji. Do tego obecnie Bąbelka walczy z przewlekłym i opornym na leczenie zapaleniem dróg moczowych, nie tracąc przy tym ani na moment dobrego humoru i apetytu.
Message image