Aktualności

27th of Październik 2018 08:00 AM Link
Tak obfity wypływ z dróg rodnych u samicy szynszyli powinien skłonić Państwa do jak najszybszego zapisania się na wizytę w lecznicy, nawet jeśli zwierzę nie wydaje się być chore. Szynszyla Zuzia trafiła na stół operacyjny następnego dnia od postawienia rozpoznania ropomacicza i powoli wraca do formy sprzed choroby.
Message image
25th of Październik 2018 07:00 AM Link
Nasi pacjenci - Krówka i Łatek na wizycie u doktor Agaty. Krówka dobrze zareagowała na leczenie zapalenia płuc, a Łatek wypadł świetnie na przeglądzie kontrolnym ❤
Message image
23rd of Październik 2018 07:00 AM Link
Gorąco polecamy wyroby jednej z Opiekunek naszych pacjentów: CottonsPets - akcesoria dla zwierząt. Uwaga! Przetestowane na szczurach 😉
Message image
22nd of Październik 2018 07:00 AM Link
W najbliższy weekend 27-28.10 dyżury pełnić będą:
- doktor Ilona w godzinach 10-18.00 oraz
- doktor Filip w godzinach 14-22.00.
Message image
21st of Październik 2018 08:00 AM Link
Zapalenie ucha środkowego i wewnętrznego to dość częsty problem stwierdzamy u gryzoni. Objawy potrafią być bardzo zróżnicowane. Niektórzy pacjenci trafiają do nas z poważnymi zaburzeniami neurologicznymi, co nie musi oznaczać że sprawa jest przegrana. Film przedstawia myszoskoczka Cencika w pierwszych dniach choroby. Obecnie ów dzielny pacjent jest w stanie bez większych trudności utrzymać równowagę, a jedyną pozostałością po zapaleniu ucha jest kręcz głowy i szyi <3
19th of Październik 2018 10:00 AM Link
W parku pod nogami wciąż jeszcze turlają się kasztany. Czy korciło Państwa kiedykolwiek, by dać je swojemu pupilowi do zabawy? Lśniący kasztan wygląda bowiem naprawdę smakowicie.

Rodzaj kasztanowiec obejmuje ponad 25 gatunków drzew występujących na całym świecie i wszystkie z nich niestety należy uznać za potencjalnie trujące. Najbardziej powszechnym gatunkiem w Polsce jest kasztanowiec zwyczajny.

Trujące są same kasztany, jak i młode liście, pędy, kwiaty oraz kora. Zawarta w nich escyna i eskulina powodują podrażnienie i w konsekwencji zapalenie błony śluzowej żołądka i jelit. Objawy pojawiają się zwykle w ciągu 1-3 godzin od zjedzenia trujących części rośliny. Dochodzi także do upośledzenia funkcji wątroby oraz nerek. Mocz w wyniku przedostania się do niego toksyn, może być zabarwiony na czerwono. Escyna wykazuje również właściwości hemotoksyczne. Po zjedzeniu dużej ilości rośliny pojawiają się objawy neurologiczne takie jak: nadpobudliwość, ataksja, drżenia i skurcze mięśni, sztywność kończyn, ataki padaczkowe, opistotonus i ostatecznie może dojść do śmierci.

Unikajmy zatem kasztanów jako zabawek dla naszych pupili i stosujmy rozważnie preparaty zawierajace ekstrakt z kasztanowca.

Lek. Wet. Agata Godlewska
Lek. Wet. Justyna Frańczak
Message image
17th of Październik 2018 07:00 AM Link
Wyluzowany królewicz Gucio na wizycie kontrolnej u doktor Agaty po zabiegu kastracji. Wszystko poszło zgodnie z planem. Już niedługo Gucio będzie mógł dołączyć do swoich sióstr, za którymi stęskniony jest bardzo 🙂
Message image
16th of Październik 2018 07:00 AM Link
W najbliższy weekend 20-21.10 dyżury pełnić będą:
- doktor Asia w godzinach 10-18.00 oraz
- doktor Ewa w godzinach 14-22.00.
Message image
15th of Październik 2018 07:00 AM Link
Drodzy Państwo, jeśli chcecie, by Wasze dziecko samo zadbało o swojego pupila, pomimo wszystko uprzejmie prosimy o przybycie z nim do lecznicy. Do wykonania wielu czynności lekarsko-weterynaryjnych wymagana jest pisemna zgoda Opiekuna zwierzęcia, która uwzględnia między innymi ryzyko zabiegu oraz oszacowanie kosztów leczenia. Jedynie osoba pełnoletnia może taką zgodę podpisać. To Państwo musicie figurować jako Opiekun zwierzęcia w naszej kartotece, a Wasz podpis musi widnieć na wszystkich dokumentach.
Liczymy na Państwa wyrozumiałość w tym względzie.
Message image
13th of Październik 2018 08:00 AM Link
A oto nasz dzielny pacjent, króliczek Stefan, kilka dni po zabiegu amputacji kończyny. Niestety nie wszystkie złamania kwalifikują się do osteosyntezy 😞 Stefan dzielnie znosi wszystkie pozabiegowe trudy ❤ Obecnie przebywa pod opieką Fundacja Przygarnij Królika. Mamy nadzieję, że szybko znajdzie nowy, kochający dom. Trzymajcie Państwo mocno kciuki za Stefcia i pozytywne zakończenie jego smutnej przygody!
Message image
10th of Październik 2018 10:48 AM Link
Drodzy Państwo, Pulsvet bierze udział w zbiórce organizowanej przez naszą wspólnotę mieszkaniową na rzecz bezdomnych psiaków i kociaków znajdujących się pod opieką Przytulisko Znajdki koło Radzymina oraz KOCI AZYL - Fundacja Św. Franciszka.

Co może się przydać:
- sucha karma dla psów
- mokra karma dla kotów w puszkach
- żwirek bentonitowy - najchętniej firmy BENEK,
- obroże przeciwpchelne, przeciwkleszczowe,
- środki na odrobaczanie,
- szampony dla psów,
- metalowe miski, plastikowe pojemniki,
- kuwety, łopatki
- obroże, smycze dla psów,
- kocyki, koce, narzuty,
- kołdry, poduszki
- zabawki dla kotów, gryzaki dla psów
- drapaki, hamaki, budki dla kotów,
- stare gazety
- drobne środki czystości – gąbki, mopy, ścierki, ręczniki papierowe, wiaderka, płyn do mycia, proszek do prania.

Zbiórka potrwa do 26 października (piątek) 2018 roku. Gorąco zachęcamy do wzięcia w niej udziału.

Prosimy o to, aby oddawane rzeczy były czyste i w dobrym stanie. Z uwagi na bezpieczeństwo zwierząt nie zbieramy: poduszek czy kołder z pierza, maskotek i kolorowych czasopism.
Message image
9th of Październik 2018 07:00 AM Link
Przedstawiamy Państwu nowego członka naszego zespołu - Asię. Asia przychodziła do nas kiedyś ze swoimi zwierzętami, a teraz zasiada za recepcyjnym biurkiem 🙂
Message image
8th of Październik 2018 01:39 PM Link
W najbliższy weekend 13-14.10 dyżury pełnić będą:
- doktor Justyna w godzinach 10-18.00 oraz
- doktor Filip w godzinach 14-22.00.
Message image
7th of Październik 2018 08:00 AM Link
W naszym sklepiku pojawiły się takie oto nowości z TIVO. Zachęcamy to wypróbowania 😀
Message image
5th of Październik 2018 07:34 AM Link
<3
4th of Październik 2018 07:00 AM Link
W najbliższy weekend 6-7.10 nasza lecznica wyjątkowo będzie czynna krócej - w godzinach 10-18.00. Za utrudnienia z góry przepraszamy. Dyżur pełnić będzie doktor Asia.
Message image
3rd of Październik 2018 07:00 AM Link
Drodzy Państwo, w ostatnim czasie stwierdziliśmy kilka przypadków myksomatozy u królików. W związku z tym prosimy o upewnienie się, że Wasze uszaki mają aktualne szczepienia. Jeśli upłynął rok od daty podania szczepionki MyxoRHD lub 6 miesięcy od daty podania Pestorin’u, sugerujemy zapisanie się na wizytę w celu nadrobienia zaległości.
Message image
1st of Październik 2018 03:00 AM Link
Z przykrością informujemy, że w dniu dzisiejszym w godzinach 16-23.00 nasza lecznica pracować będzie w mocno okrojonym składzie, w związku z czym prosimy pacjentów w ciężkim stanie o kierowanie się do innych lecznic. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

Informacja dotyczy pacjentów, którzy nie byli umówieni na wizytę.
Message image
26th of Wrzesień 2018 07:40 AM Link
Dzisiaj w wielu krajach, w tym w Polsce, obchodzony jest Dzień Królika 🐇. To idealna okazja do tego, by promować tworzenie domów tymczasowych dla królików czy ich adopcji za pośrednictwem króliczych organizacji, takich jak: Fundacja Przygarnij Królika lub Stowarzyszenie Pomocy Królikom. Nawet osoby, które nie mają warunków do opieki nad uszakami, mogą wspomóc działalność fundacji poprzez wirtualną adopcję. One nas potrzebują..
Message image
25th of Wrzesień 2018 07:58 AM Link
Króliki są mistrzami w ukrywaniu dolegliwości, dlatego też musimy być wyczuleni na wszelkie subtelne objawy chorób. Oto kilka wskazówek, na co należy zwracać uwagę, by nie trafić do lekarza zbyt późno:
Message image