lek. wet. Karolina Warchulska

lek. wet. Karolina Warchulska

Wykształcenie: lekarz weterynarii, magister inżynier zootechnik

Specjalizacja: choroby zwierząt nieudomowionych

Aktualny grafik znajduje się w dziale „Aktualności”

Jest absolwentką dwóch warszawskich wydziałów na SGGW. Uzyskała tytuł mgr inż. zootechniki ze specjalnością hodowla koni (2008), a także lekarza weterynarii (2014). Medycyna weterynaryjna to nie tylko jej zawód ale i ogromna pasja. W trakcie swojej kariery naukowej i lekarskiej bardzo głęboko w sercu zapadły jej słowa Nielsa Henrika Davida Bohr’a – laureata Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki – to jego prace przyczyniły się do zrozumienia budowy atomu:

„Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie”

Na co dzień zajmuje się patomorfologią i cytologią, której uczyła się i dalej uczy od dr hab. Wojciecha Bieleckiego i dr Małgorzaty Sobczak-Filipiak z Zakładu Patologii Zwierząt Egzotycznych, Nieudomowionych, Laboratoryjnych i Ryb SGGW, do którego także należy. Ukończyła 3 stopniowy elitarny kurs cytologiczny u samego dr Francesco Carraniego z Pizy we Włoszech, kierującego regionalnym centrum referencyjnym ds. cytologii.

Uczestniczy w wielu krajowych jak i zagranicznych konferencjach, na których wystawia swoje prace. Także autorka i współautorka publikacji w magazynach branżowych. Na swoim koncie ma także prowadzenie wykładów dla hodowców szynszyli i studentów.

Zrzut ekranu 2015-10-18 o 23.59.18W 2016 roku uzyskała tytuł specjalisty chorób zwierząt nieudomowionych. Aktualnie jest w trakcie studiów doktoranckich. Prowadzi ponadto zajęcia ze studentami anglojęzycznymi (English Division) z przedmiotu „Exotic Animal Diseases” w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Szczególnie bliskie jej sercu są szynszyle, które dzielą z nią także życie prywatne: Luna, Szisza, Bida i Maluszek. Ale żeby nie było nudno, towarzyszy jej jeszcze samica ptasznika olbrzymiego (Lasiodora parahybana) Mary, a także mieszkańcy domowej rafy koralowej m.in. błazenki Fire Clownfish (Amphiprion melanopus).